Projekty

Školní výlety

Pětidenní tematické pobyty v přírodě

Garden party

Tradiční setkání s rodiči a dětmi, sportovní, charitativní či jiné zaměření

Junior Achievement

Projekt pro 1. stupeň v anglickém jazyce, vedený odbornými lektory

Cyklovýlety 

Tour de Hostivice - výlet na kole po okolí Hostivice

Slavíme 100 let

10 posezení s dětmi - společně si připomeneme  stoletou historii české státnosti ve Středočeském kraji. 

Lidice 

 návštěva Lidic, beseda

Ve čtvrtek 21.9.2017 proběhl ve škole projektový den na téma Lidice. Čtvrtá a pátá třída se vypravila přímo do Lidic, kde byl zajištěn výukový program Co mi sochy vyprávěly.
Program byl zahájen v kinosále Lidické galerie. Paní průvodkyně vysvětlila dětem rozdíl mezi slovy galerie a muzeum, po zvuku pak děti odhalovaly různé materiály, jako plech, kámen, dřevo, které se používají na výrobu soch. Děti si na vlastní kůži vyzkoušely, jaké to je být nejen sochou, ale i sochařem. O tom, že se jim práce dařila se můžete přesvědčit v naší fotogalerii. Určitě poznáte sochy medvědů, deštníků ve velkém větru, sochy vyjadřující smutek. Později děti pracovaly ve skupinkách, měly za úkol přiřadit název sochy k danému obrázku. S úkolem si naši žáci hravě poradili a naučili se, že v umění, není žádný výklad správně ani výklad, který je nesprávný. Vždy záleží na pohledu diváka, a tak můžeme jednu sochu označit více názvy a pořad to bude správně. Po tomto úvodu, jsme se přesunuli přímo na pietní místo, kde jsme si připomněli příběh Lidic. Paní průvodkyně nás dovedla k základnímu kameni domu rodiny Doležalových, k bývalému statku rodiny Horákových a k sousoší 82 dětí, které je věnováno všem dětským obětem Druhé světové války.

Smartí trhy

 prodej zdravých potravin, olivových olejů, marmelád, ovoce, zeleniny

Den plný hudby

koncert bubeníka Ivo Vrby a kytaristy Jindřicha Kaulferse

Laktea 

Ovoce a mléko do škol

Vánoční dílny

Velikonoční dílny

Recyklohraní

V listopadu 2016 se naše škola Smart Academia zapojila do projektu "Recyklohraní" , který v sobě spojuje vzdělávací program a soutěže se zaměřením na třídění odpadu a recyklaci odpadů. Zapojte se s námi - sbíráme baterie, drobná elektrozařízení a použité tonery a cartridge.

Pomůžete životnímu prostředí a zároveň dětem pomáháte sbírat body do tohoto projektu, za které budou moci na konci školního roku vybírat ceny z  katalogu Recyklohraní. Děkujeme.

www.recyklohrani.cz

Čtení pomáhá

Naše škola byla zaregistrována do zajímavého projektu Čtení pomáhá. Organizátoři projektu Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou dětští čtenáři. Každý zaregistrovaný žák získá po přečtení knížky z širokého seznamu dětské literatury a úspěšném vyplnění krátkého kvízu na přečtenou knihu (odpoví on-line na 4 jednoduché hádanky) kredit padesát korun, který dle vlastní volby následně věnuje na jeden z nominovaných dobročinných projektů.

Více informací o projektu naleznete na www.ctenipomaha.cz.

Své děti můžete do projektu zaregistrovat na stránkách: https://www.ctenipomaha.cz/cs/registrace