Projekty

Recyklohraní

V listopadu 2016 se naše škola Smart Academia zapojila do projektu "Recyklohraní" , který v sobě spojuje vzdělávací program a soutěže se zaměřením na třídění odpadu a recyklaci odpadů. Zapojte se s námi - sbíráme baterie, drobná elektrozařízení a použité tonery a cartridge.

Pomůžete životnímu prostředí a zároveň dětem pomáháte sbírat body do tohoto projektu, za které budou moci na konci školního roku vybírat ceny z katalogu Recyklohraní. Děkujeme.

www.recyklohrani.cz

Děti získaly body v projektu Recyklohraní za sběr tonerů. Děkujeme všem, kteří nám pomáhají plnit sběrnou nádobu starými tonery. Současný bodový stav 609 bodů. 

Knížata

Nákupem knih z katalogu Knížata, který od nás děti dostávají, přispíváte "korunkami" do truhly. Tyto korunky poté směníme za výukové materiály pro děti. V současné době máme nasbíráno 899 korunek. Děkujeme. 

Školní výlety

Pětidenní tematické pobyty v přírodě

Garden party

Tradiční setkání s rodiči a dětmi, sportovní, charitativní či jiné zaměření

Junior Achievement

Projekt pro 1. stupeň v anglickém jazyce, vedený odbornými lektory

Cyklovýlety 

Tour de Hostivice - výlet na kole po okolí Hostivice

Slavíme 100 let

10 posezení s dětmi - společně si připomeneme  stoletou historii české státnosti ve Středočeském kraji. 

Lidice 

 návštěva Lidic, beseda

Ve čtvrtek 21.9.2017 proběhl ve škole projektový den na téma Lidice. Čtvrtá a pátá třída se vypravila přímo do Lidic, kde byl zajištěn výukový program Co mi sochy vyprávěly.
Program byl zahájen v kinosále Lidické galerie. Paní průvodkyně vysvětlila dětem rozdíl mezi slovy galerie a muzeum, po zvuku pak děti odhalovaly různé materiály, jako plech, kámen, dřevo, které se používají na výrobu soch. Děti si na vlastní kůži vyzkoušely, jaké to je být nejen sochou, ale i sochařem. O tom, že se jim práce dařila se můžete přesvědčit v naší fotogalerii. Určitě poznáte sochy medvědů, deštníků ve velkém větru, sochy vyjadřující smutek. Později děti pracovaly ve skupinkách, měly za úkol přiřadit název sochy k danému obrázku. S úkolem si naši žáci hravě poradili a naučili se, že v umění, není žádný výklad správně ani výklad, který je nesprávný. Vždy záleží na pohledu diváka, a tak můžeme jednu sochu označit více názvy a pořad to bude správně. Po tomto úvodu, jsme se přesunuli přímo na pietní místo, kde jsme si připomněli příběh Lidic. Paní průvodkyně nás dovedla k základnímu kameni domu rodiny Doležalových, k bývalému statku rodiny Horákových a k sousoší 82 dětí, které je věnováno všem dětským obětem Druhé světové války.

Smartí trhy

 prodej zdravých potravin, olivových olejů, marmelád, ovoce, zeleniny

Den plný hudby

koncert bubeníka Ivo Vrby a kytaristy Jindřicha Kaulferse

Laktea 

Ovoce a mléko do škol

Vánoční dílny

Velikonoční dílny

Čtení pomáhá

Naše škola byla zaregistrována do zajímavého projektu Čtení pomáhá. Organizátoři projektu Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou dětští čtenáři. Každý zaregistrovaný žák získá po přečtení knížky z širokého seznamu dětské literatury a úspěšném vyplnění krátkého kvízu na přečtenou knihu (odpoví on-line na 4 jednoduché hádanky) kredit padesát korun, který dle vlastní volby následně věnuje na jeden z nominovaných dobročinných projektů.

Více informací o projektu naleznete na www.ctenipomaha.cz.

Své děti můžete do projektu zaregistrovat na stránkách: https://www.ctenipomaha.cz/cs/registrace